“Eng yaxshi dars ishlanmasi – 2017” ko’rik-tanlovining NATIJALARI

Eng yaxshi dars ishlanmasi – 2017” ko’rik-tanlovi g’oliblari

Mening tarix fanidan yozgan dars ishlanmam “Eng yaxshi dars ishlanmasi – 2017” ko’rik-tanlovining Respublika bosqichida 1-o’rinni oldi.

Ona tili va adabiyot yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 76,23 Tog`ayeva Feruza Elmurodovna Ona til va adabiyot Samarqand viloyati Ishtixon tuman 1-ixtisoslashtirilgan davlat umumta’lim maktabi
1. 76,23 Nurmuhamedova Bo’rigul Normuminovna Ona til va adabiyot Bevosita XTVgi tasarrufidagi muassasalar Maktablar Xalq ta’limi vazirligi tasarrufidagi Tabiiy fanlarga  ixtisoslashtirilgan Davlat umumta’lim maktabi
2. 76,07 Karimova Nargiza Urishevna Ona til va adabiyot Jizzax viloyati Do‘stlik tuman 18-umumiy o’rta ta’lim maktabi
3. 75,76 Nurmuxamedova Dildor Uralovna Ona til va adabiyot Surxandaryo viloyati Termiz tuman 9-umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

O’zbek tili yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 76,15 Beganchova Orzigul Umurzoqovna O‘zbek tili Buxoro viloyati Buxoro shahar 13-umumiy o`rta ta’lim maktabi
2. 74,00 Bekpo’latova Adolat Nematovna O‘zbek tili Navoiy viloyati Navoiy shahar 7-umumiy o`rta ta`lim     maktabi
2. 74,00 Ismailova Lola Tursunovna O‘zbek tili Samarqand viloyati Kottaqo`rg`on shahar 3-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 73,76 Ganiyeva Maksuda Abduraimovna O‘zbek tili Toshkent viloyati Angren shahar 73-ixtisoslashtirilgan maktab-internati
3. 73.76 Saytov Koshimurat Islamovich O‘zbek tili Buxoro viloyati G‘ijduvon tuman 58-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 73.76 Amonova Nigora Israilovna O‘zbek tili Samarqand viloyati Samarqand shahar 51-davlat ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktabi

 

Xorijiy tillar yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 77,38 Allamova Sadoqat Akbarovna Nemis tili Buxoro viloyati Shofirkon tuman 28-umumta’lim maktabi
2. 76,76 Fayzullayev Oybek Nurillayevich Ingliz tili Namangan viloyati Uchqo‘rg‘on tuman 5-sonli umumiy o’rta ta’lim maktabi
3. 74,46 Azimova Vazira Oqiljonovna Ingliz tili Navoiy viloyati Navoiy shahar 11-davlat ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktabi

 

Biologiya yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 82,69 Subxonov Nurmurod Haydarovich Biologiya Buxoro viloyati Romitan tumani 41-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktab-internat
2. 81,84 Boltayeva Qambar Abdullayevna Biologiya Buxoro viloyati Buxoro shahar 35- umumiy o’rta ta’lim maktabi
3. 81,69 Mirzayeva Mashhura Dilmurodovna Biologiya Buxoro viloyati G‘ijduvon tuman 63-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktab-internat

 

Kimyo yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 80,61 Mamadaliyeva Rayxon Yunusovna Kimyo Toshkent viloyati Angren shahar 73-ixtisoslashtirilgan maktab-internat
2. 79,61 To`rayeva Gulnora Ravshanovna Kimyo Navoiy viloyati Navoiy shahar 11-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi
3. 79,53 Qahhorova Kadira Qayimovna Kimyo Buxoro viloyati G‘ijduvon tuman 8-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta

ta’lim maktab-internati

 

Geografiya yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 79,92 Bekmurodova Muxabbat Xudoeberdiyevna Geografiya Buxoro viloyati Buxoro shahar 25-umumiy o’rta ta’lim maktabi
2. 78,76 Nasrullayeva Shoira Azatovna Geografiya Xorazm viloyati Urganch shaxar 8-sonli umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 77,46 Abdiyev Rustam Ablakulovich Geografiya Navoiy viloyati Navoiy shahar 11-davlat ixtisoslashtirilgan umumta’lim maktabi

 

Fizika yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 80,53 Abdullayeva Barno Isaxanovna Fizika Toshkent shahar Yunusobod tuma 235-umumiy o`rta ta`lim maktabi
2. 77,76 Alimuxamedova Umida Erkinovna Fizika Toshkent shahar Yunusobod tuman 9-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 77,15 Yaxiyoyeva Lola Abduganiyevna Fizika Toshkent viloyati Chinoz tuman 14-umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

Matematika yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 80,69 Urayeva Gulshan Saidaxmedovna Matematika Buxoro viloyati Buxoro shahar 23- umumta’lim maktabi
2. 76,53 Xurramov Mansur Salohiddinovich Matematika Bevosita XTVgi tasarrufidagi muassasalar Maktablar XTV tasarrufidagi  TFIDUmaktabi
3. 76,46 Soliyeva Inobat Idiyevna Matematika Buxoro viloyati Romitan tuman 41-Ixtisoslashtirilgan Davlat umumta’lim

maktabi

 

Informatika yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 78,61 Joniyev Shuhrat Komilovich Informatika Buxoro viloyati Jondor tumani 26-umumiy o’rta ta’lim maktabi
2. 78,23 Bafoyeva Dildora Shamsiddin qizi Informatika Buxoro viloyati G‘ijduvon tuman 8-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktab internat
3. 77,92 Kadirov Nurbol Kuralbaevich Informatika Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahri 19-umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

Rus tili yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 77,23 Xamidova Eleonora Xamidovna Rus tili (o‘zbek maktablari ) Andijon viloyati Shaxrixon tuman 53-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktabi
2. 76,46 Hamidov Sobir Sulaymonovich Rus tili (o‘zbek maktablari ) Buxoro viloyati Vobkent tumani 6-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktab internat
2. 76,46 Shermatova Muyassar Lutfullayevna Rus tili (o‘zbek maktablari ) Andijon viloyati Qorasuv shahar 6-umumiy o’rta ta’lim maktabi
3. 76,23 Chernisheva Asya Sergeyevna Rus tili (o‘zbek maktablari ) Buxoro viloyati G‘ijduvon tuman 61-davlat ixtisoslashtirilgan umumiy o’rta ta’lim maktabi

 

Milliy istiqlol g’oyasi yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 77,30 Abdullayeva Feruzaxon Abduqahhorovna Vatan tuyg‘usi Andijon viloyati Baliqchi tuman 35-umumiy  o`rta  ta’lim  maktabi
2. 77,00 Raximova Dilnoza Safarniyozovna Vatan tuyg‘usi Toshkent shahar Sergeli tuman 32-sonli umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 76,92 Abdullayev Islom Asadullayevich Milliy istiqlol g‘oyasi Jizzax viloyati Zarbdor tumani 25- ixtisoslashtirilgan Davlat umumta’lim maktabi

 

Iqtisodiy bilim asoslari yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 77,07 Bozorova Dilrabo Qudratovna Iqtisodiy bilim asoslari Buxoro viloyati Jondor tumani 63-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktab-internat
2. 76,07 Boboqulov Shavkat Shuxratovich Iqtisodiy bilim asoslari Surxandaryo viloyati Denov tuman 26-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 75,84 Karimova Shaxnoza Farmonovna Iqtisodiy bilim asoslari Qashqadaryo viloyati Qarshi shahri 46-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 75,84 Narzullayev G’ayrat Sayfullayevich Iqtisodiy bilim asoslari Buxoro viloyati Shofirkon tuman 35-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Tarix yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 79,76 Nurgaziyev Shuxrat Xasanovich Tarix Jizzax viloyati Do‘stlik tuman 10-umumiy o’rta ta’lim maktabi
2. 76,84 Qo`chqorova Dilfuza Ahatqulovna Tarix Jizzax viloyati Do‘stlik tuman 18-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 76,53 Latipov Jasur Laziz o’g’li Tarix Buxoro viloyati Romitan tumani 41-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi

 

Davlat va huquq asoslari yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 76,46 Ikromova Shaxnoza Jabbaraliyavna Davlat va xuquq asoslari Toshkent shahar Yunusobod tuman 235-umumiy o`rta ta`lim maktabi
2. 76,07 Rixsiyeva Dono Shokirovna Davlat va xuquq asoslari Toshkent shahar Yunusobod tuman 122-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 75,69 Raxmatov Ramshod Rahimovich Davlat va xuquq asoslari Buxoro viloyati Kogon tumani 1-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi

 

Jismoniy tarbiya yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 73,61 Ruziyev Sherzod Ruzmamatovich Jismoniy tarbiya Buxoro viloyati Buxoro shahar 35-umumiy o`rta ta`lim maktabi
2. 72,76 Avezov Amankos Bakitjanovich Jismoniy tarbiya Qoraqalpog‘iston Respublikasi Xo‘jayli tumani 62-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 72,69 Hasanova Ruqiya Shokirovna Jismoniy tarbiya Buxoro viloyati Kogon shahar 5-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Musiqa yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 77,15 Xoliqov Niyatilla Ergashevich Musiqa Jizzax viloyati Jizzax tuman 58-umumiy o`rta ta`lim maktabi
2. 76,23 Rassuleva Zilola Qodir qizi Musiqa Toshkent shahar Yunusobod tuman 70-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 76,15 Pardayeva Rano Normamatovna Musiqa Surxandaryo viloyati Termiz shahar 15-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Mehnat ta`limi yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 76,15 Normurodova Guloyim Ergashevna Mehnat Surxandaryo viloyati Termiz shahar 16-umumiy o`rta ta`lim maktabi
2. 76,07 Zakirova Dildora Akramovna Mehnat Toshkent shahar Yunusobod tuman 235-umumiy o`rta ta`lim maktabi
2. 76,07 Nietullaeva Biybixatsha Dawletbaevna Mehnat Qoraqalpog‘iston Respublikasi Shumanoy tumani 7-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 75,53 Tosheva Mohira Farmonovna Mehnat Navoiy viloyati Zarafshon shahar 12-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Tasviriy san`at va chizmachilik yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 76,38 Obedzinskaya Olga Stanislavovna CHizmachilik Toshkent shahar Chilonzor tum 103- ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi
1. 76,38 Kadirova Elmira Faridovna CHizmachilik Toshkent viloyati Yangiyo‘l tuman 61-umumiy o`rta ta`lim maktabi
2. 74,61 Sobirova Zulxumor Serkinovna Tasviriy san‘at Toshkent shahar Yunusobod tuman 302-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 74,15 Raximov Abdisattar Karimovich Tasviriy san‘at Toshkent shahar Uchtepa tuman 203-umumiy o`rta ta`lim maktabi

 

Boshlang‘ich ta‘lim yo’nalishi

O`rin Ball F.I.Sh. Fan Hudud Tuman Maktab
1. 79,30 Azimov Asqarjon Qahhorovich Boshlang‘ich ta‘lim Navoiy viloyati Navoiy shahar 11-ixtisoslashtirilgan davlat umumta`lim maktabi
2. 78,76 Safarova Gavhar Shuhratovna Boshlang‘ich ta‘lim Jizzax viloyati Jizzax shahar 1-umumiy o`rta ta`lim maktabi
3. 78,30 Tosheva Dildoraxon Rustamxonovna Boshlang‘ich ta‘lim Bevosita XTVgi tasarrufidagi muassasalar Maktablar XTVgi tasarrufidagi AFIDUM

Manba: tanlov.uzedu.uz
Kiritilgan vaqt: 23.05.2017

O'xshash maqolalar

Javob berish

E-pochta manzilingiz chop etilmaydi. Majburiy ma'lumotlar * bilan belgilangan